Polecane miejsca w Polsce Południowo-wschodniej1. Pałac Rodziny hr. Potockiego w Łańcucie /15 km od Dworu\ przepiękny park, powozownia /przejazd powozami i bryczkami konnymi po terenie parku i mieście Łańcut\. Zwiedzanie wnętrz pałacowych /komnaty męskie, żeńskie, sale baletowe, biblioteka\

2. Letni Myśliwski Pałacyk Modrzewiowy rodziny hr. Romana Potockiego w Julinie /oddalony 4km od Dworu Szlacheckiego w Biedaczowie\

3. Pałac Rodziny Sieniawskich i Lubomirskich w Sieniawie /25km od Dworu\. Zwiedzanie parku i Pałacu, Dworku Myśliwskiego, zabytkowej Restauracji. Krypty rodziny Sieniawskich, Lubomirskich w Kościele Parafialnym w Sieniawie.

4. Pałac Rodziny Sapiehów w Krasiczynie /70km od Dworu\ zwiedzamy ogrody, wnętrza, pałacyk myśliwski, bliskość pięknego miasta Przemyśla i Bieszczad\

5. Leżajsk - miasto otrzymało prawa miejskie od Króla Władysława Jagiełły w 1397 r. Usytuowane w bliskości rzeki San, prężny przez wieki ośrodek handlowy i naukowy z wieloma szkołami kształcącymi rzemieślników dla browaru i przemysłu metalowego, stolarskiego.

Miejsce szczególne dla wyznawców chasydyzmu, bowiem na miejskim kirkucie pochowany jest prorok założyciel wiary ortodoksyjnej - cadyk Elimelech Weissblum, do którego grobu z kwitełe przybywają pielgrzymi z całego świata.

Katolicy zgromadzeni są przy Bazylice Ojców Bernardynów z niesamowicie pięknym wystrojem i najpiękniejszymi w Europie organami, na których w okresie letnim koncertują największe światowe sławy w ramach Leżajskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Klasztor dysponuje bardzo bogatym w zbiory Muzeum Prowincji Bernardyńskiej, w którym obejrzeć można eksponaty ze zniszczonych i zlikwidowanych na wschodzie klasztorów i kościołów, pamiątki o Św. Janie Pawle II oraz bardzo wartościowe prace malarskie, rzeźbiarskie oraz liturgiczne.

W centrum miasta odrestaurowano Dwór Starościański Leżajskiego Starosty Łukasza Opalińskiego, w którego wnętrzach istnieje bardzo wartościowe tematycznie muzeum.

Leżajsk to miasto 5 kultur /Żydowska, Niemiecka, Ukraińska, Rosyjska i Polska\ żyjących przez wieki w dobrej, bezkonfliktowej symbiozie.

POLECAMY!

Zapraszamy do galerii zdjęć: